2014.09.26.KÚTFŐ a Kutatók Éjszakáján

A KÚTFŐ megmutatta mi van a felszín alatt. Immáron a kilencedik alkalommal várták a felsőoktatási intézmények, így a Miskolci Egyetem is az érdeklődőket 2014. szeptember 26-án a Kutatók Éjszakája rendezvényeire. Látogatóban nem is volt hiány.  A Miskolci Egyetem Földtudományi Karának felszín alatti vizekhez kapcsolódó nemzetközi kutatási potenciáljának fejlesztése célzott alapkutatási feladatok támogatása által című Kútfő elnevezésű programja (TÁMOP 4.2.2.A-11/1/KONV-2012-0049) arra vállalkozott, hogy  kisiskolásoknak és felnőtteknek  bemutassa , mi is történik a felszín alatti vizek világában.

A projekt öt moduljának megvalósításán túl, a tudományos program célja többek között a kutatói utánpótlás nevelés. Az, hogy a pályázat erőforrásait felhasználva, PhD hallgatókat, predoktorokat és posztdoktorokat alkalmazzanak a kutatói teamekben, ezzel jól képzett fiatal kutatókat tartva a régióban motivált kutatói közösséget kialakítva dolgozzanak. Most ez a fiatal közösség mutatta meg azokat a modelleket, amelyeken keresztül betekinthettek a vendégek a Kútfő kutatói világába megtudhatták, hogy a régió felszín alatti vízkészleteinek komplex vizsgálatából kiindulva milyen új kutatás módszerekkel dolgoznak, milyen megállapításokhoz jutnak ezek alkalmazásával.